W ramach programu Erasmus uczniowie klasy VI a, b mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w mobilności grupowej na Malcie. Głównymi celami wyjazdu były nauka języka angielskiego oraz rozwój kompetencji językowych uczestników. Szkołą goszczącą była St. Catherine ‘s High School, która zapewniła bogaty program edukacyjny i kulturowy.
PROGRAM EDUKACYJNY I WARSZTATY W ST. CATHERINE’S HIGH SCHOOL
Podczas pobytu na Malcie (19-26.05.2024) kluczowym elementem wyjazdu były zajęcia w St. Catherine 's High School. Szkoła ta, znana ze swoich wysokich standardów edukacyjnych, przygotowała dla uczniów z Polski specjalny program nauczania, który skupiał się na intensywnej nauce języka angielskiego. Zajęcia były zaprojektowane tak, aby nie tylko rozwijać umiejętności językowe, ale również pogłębiać wiedzę na temat maltańskiej kultury i historii. Dzięki intensywnemu kontaktowi z językiem angielskim, uczniowie mieli szansę na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy w codziennych sytuacjach.
Zwiedzanie i Atrakcje Turystyczne
W ramach programu uczniowie zwiedzili wiele maltańskich atrakcji:
  • Valletta: Stolica Malty, bogata w zabytki i historie, była jednym z pierwszych miejsc, które odwiedziliśmy. Spacerowaliśmy po wąskich uliczkach, podziwiając architekturę i odwiedzając ważne miejsca historyczne.
  • Mdina: Znana jako „Ciche Miasto”, Mdina zachwyciła nas swoją średniowieczną atmosferą. Spacer po murach miejskich i wizyta w katedrze były niezapomnianym doświadczeniem.
  • Wybrzeże Malty: Całe wybrzeże Malty oferuje spektakularne widoki. Odwiedziliśmy malownicze plaże i klify, które pozostawiły niezapomniane wrażenia.
  • National Aquarium: Wizyta w Narodowym Akwarium była nie tylko edukacyjna, ale również niezwykle fascynująca. Uczniowie mieli okazję zobaczyć różnorodne gatunki morskich stworzeń i dowiedzieć się więcej o ekosystemach morskich.
  • Gozo: Wyspa Gozo, znana ze swoich naturalnych piękności, była kolejnym punktem naszej podróży.
Mobilność grupowa na Malcie w ramach programu Erasmus była niezwykle wartościowym doświadczeniem dla uczniów klas VI. Dzięki intensywnemu programowi edukacyjnemu i bogatemu planowi zwiedzania, uczestnicy mieli okazję nie tylko doskonalić swoje umiejętności językowe, ale także poznać kulturę i historię Malty. Wyjazd ten z pewnością pozostawił trwałe wspomnienia i znacząco wpłynął na rozwój kompetencji językowych uczniów. (L.M.)