Liceum Ogólnokształcące w naszej miejscowości ma niedługą historię. Utworzono je w 1995 roku, rok po ukończeniu budynku nowej szkoły. Powstała wtedy pierwsza klasa liceum, licząca 33 uczniów.
Od tego czasu już siedem razy, tradycyjnie w maju, uczniowie zdawali egzamin maturalny a wcześniej bawili się na studniówkach. Listy naszych abiturientów i zdjęcia ze studniówek można obejrzeć klikając powyżej na odnośniki.
Po reformie, w 2002 roku, powstał trzyletnie liceum ogólnokształcące z poszerzonym programem języka obcego i informatyki, do którego trafili uczniowie kończący szkoły gimnazjalne.
W tym roku pierwsi absolwenci nowego liceum zdawali po raz pierwszy nową maturę, ocenianą przez zewnętrze komisje egzaminacyjne.