20 WRZEŚNIA – DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dzień Przedszkolaka to ważna data.

Nie tylko dla dzieci, lecz dla całego świata.

Dzieci są ważne, każdy to powie,

z nich kiedyś wyrośnie dorosły człowiek.

Więc wszystkim dzieciom małym i dużym,

życzyć dziś chcemy długich podróży,

spełnienia marzeń, cudownych wrażeń,

mnóstwa radości i samych słodkości.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień Przedszkolaka ma także być okazją do świętowania, wspólnej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

20.09.2022 roku kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu przedszkolaka. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i tańców przy ulubionych przebojach. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Zaproszeni gości złożyli wszystkim maluszkom i starszakom życzenia i zgodnie z tradycją wypuściliśmy kolorowe baloniki z marzeniami.