15 października odbyły się zajęcia otwarte z robotyki. Podczas zajęć grupa uczniów z klas 5, wykorzystując klocki Lego We Do 2.0 zbudowała i zaprogramowała robota: Łazik Naukowy Milo.

Na każdych zajęciach , które prowadzone są w naszej szkole, budujemy i programujemy innego robota. Każdy robot to okazja do wyjaśnienia rożnych zjawisk fizycznych poprzez krótkie pokazy i eksperymenty oraz do przybliżenia rozwiązań mechanicznych robota. Robot, aby zadziałał musi zostać zaprogramowany, a więc jest to też świetna okazja by pokazać jak praktycznie wykorzystać komputer. Uczymy się algorytmicznego i logicznego myślenia oraz języka programowania. Dzieci pracując w parach uczą się współpracy, dzielenia się i komunikacji. Ponadto budowanie z klocków rozwija małą motorykę dziecka, jego wyobraźnię, koordynację wzrokowo-ruchową. W tym roku szkolnym zajęcia z robotyki  odbywają się cykliczne i cieszą się dużą popularnością wśród uczniów.  (J. Bernadzka)