Cmentarz jest miejscem gdzie spoczywają nasi najbliżsi, ale również Ci których nie znamy,  dzięki którym żyjemy, ponieważ to oni walczyli za naszą ojczyznę i za nią oddali swoje życie.

W dniu 1 listopada harcerze z XV Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej  „Wiślane Perły” wraz z druhną  pwd. Justyną Bernadzką oddali cześć i hołd żołnierzom pochowanym na cmentarzu w Rybitwach poprzez warty pełnione przy Grobie Nieznanego Żołnierza i zapalenie symbolicznego znicza. W ciszy, spokoju i zadumie młodzi patrioci oddali cześć poległym żołnierzom.

Dzień Wszystkich Świętych to dzień pamięci o tych, którzy już odeszli, których już nie ma wśród nas. Odwiedzając miejsca wiecznego spoczynku, zachowujemy należytą powagę, zastanawiamy się nad przemijaniem, przywołujemy ulotne wspomnienia. Wartę pełniły: dh Kinga, dh Gabrysia, dh Julka, dh Martyna, dh Zuzia, dh Weronika, dh Magda i dh Marta.

Harcerze z XV WDH „Wiślane Perły’ wspólnie z Samorządem Uczniowski w czasie poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych wyposażeni w potrzebny sprzęt wyruszyli na sprzątanie grobów żołnierskich i miejsc pamięci. Z ogromnym zaangażowaniem zabrali się do pracy, dzięki czemu wiele zaniedbanych miejsc odzyskało swój dawny wygląd. (J.B.)