Klasa IV c oraz grupa uczniów z IV a wraz z opiekunami, p. Jolanta Jurak, p. Piotrem Wroną oraz p. Jolantą Matyką wzięła udział w 3-dniowej wycieczce do Torunia i Biskupina.

Dwa pierwsze dni poświęciliśmy na zwiedzanie Torunia, miasta piernika i Kopernika. Po krótkim spacerze Bulwarem Filadelfijskim obejrzeliśmy Bramę Mostową, usłyszeliśmy legendę o Krzywej Wieży i podziwialiśmy toruńskie spichlerze. Kolejnym punktem programu była wizyta w domu naszego wielkiego astronoma, Mikołaja Kopernika. A wieczorem uczniowie spróbowali swoich sił w pieczeniu i dekorowaniu pierników podczas ciekawych warsztatów w Żywym Muzeum Piernika. Drugiego dnia kontynuowaliśmy zwiedzanie Torunia. Odwiedziliśmy nowy Kościół NMP Gwiazdy Ewangelizacji.

Ostatni dzień wycieczki spędziliśmy w Biskupinie. Spacer z sympatyczną panią przewodnik był żywą lekcją historii. Uczniowie uczestniczyli też w warsztatach robienia korali z paciorków. Do domu wróciliśmy o północy, zmęczeni, ale szczęśliwi.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

J.J., J.M.