W ramach współpracy Szkolnego Koła Wolontariatu z „Projektorem-Wolontariatem Studenckim” w Lublinie w dniach 28 i 29 września 2019 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty z programowania. Uczestniczyli w nich chętni uczniowie z klas 3a, 3b, 4 i 5a.  Dzieci poprzez zabawę z użyciem tabletów, robotów Dash&Dot, klocków BeCreo oraz długopisów 3D uczyły się podstaw programowania i myślenia algorytmicznego. Zajęcia były także okazją do pobudzania kreatywności, logicznego myślenia, ciekawości i motywacją do aktywności uczniów. Warsztaty prowadziły p. Iwona Poleszak i p. Paulina Paluch- studentki Politechniki Lubelskiej na wydziale Elektrotechniki i Informatyki.

Pod koniec października odbędą się takie warsztaty dla pozostałych uczniów naszej szkoły. (A. M.-G.)