W dniu 27 września 2019 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Józefowie nad Wisłą odbyła się I Nadwiślańska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych, która zorganizowana została przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Prawnie. Olimpiada przebiegała pod hasłem „Aktywni Razem”. W zawodach brały udział drużyny z ośmiu ośrodków. Uczestnicy startowali w różnych konkurencjach sportowych: siłowanie na rękę, rzuty do celu ringo i piłeczką, kręgle, strzały z łuku do tarczy, biegi na czas, przeciąganie liny, rzut kaloszem i strzały do bramki.

W ramach działalności Szkolnego Wolontariatu, uczniowie z klasy 8a i 8b uczestniczyli w olimpiadzie jako wolontariusze. Z dużym zaangażowaniem wspierali uczestników zawodów oraz chętnie służyli pomocą i dobrą radą.

Olimpiada była okazją nie tylko do rywalizacji sportowej, ale także do wspólnej zabawy i integracji z osobami niepełnosprawnymi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy aktywnie włączyli się w pracę na rzecz osób niepełnosprawnych podczas I Nadwiślańskiej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych.

Lista wolontariuszy:

Klasa 8a: Alicja Góras, Aleksandra Pietras , Karolina Kosmowska, Klaudia Janiszewska, Karina Czyżewska, Aleksandra Jaskot, Karolina Jarzenko, Klaudia Kucharczyk, Natalia Krzak, Wiktoria Mendak, Adriana Puszko, Jan Kapica, Kacper Buława.

Klasa 8b: Julia Sobka, Wiktoria Teresińska, Wiktoria Kobiałka, Julia Włodarczyk, Julia Kułaga, Martyna Brzuszek, Jagoda Krukowicz, Julia Pietras.

(Koordynator: Agnieszka Markiewicz – Główka)