Tegoroczne obchody Dnia Patrona odbyły się w piątek, 12 grudnia. Rozpoczęły się od spotkania wszystkich klas w sali gimnastycznej, gdzie uczniowie zapoznali się z programem obchodów i zasadami „gry terenowej”.

Bo głównym punktem świętowania była gra, odbywająca się na terenie szkoły i w jej otoczeniu, polegająca na znajdowaniu ukrytych instrukcji i rozwiązywaniu zadań związanych z życiem i twórczością Adama Mickiewicza. Najwięcej radości sprawiało szukanie instrukcji w różnych zakamarkach szkoły, a ukryte były czasami w zaskakujących miejscach.  Uczestniczyli w niej uczniowie klas 4 -8. Młodsi uczniowie mieli zajęcia i konkursy w klasach, również związane z życiem naszego narodowego wieszcza.

Po dwóch godzinach wszyscy uczniowie i nauczyciele spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie nastąpiło podsumowanie gry terenowej, a także innych konkursów, które odbywały się we wcześniejszych dniach: konkurs mistrza kaligrafii, konkurs graficzny i inne.  Zwycięzcy poszczególnych konkursów otrzymali nagrody. Na sali odbył się konkurs rozpoznawania utworów czytanych przez Panią Dyrektor Joannę Suchowolak, Przewodniczącego Rady Miasta p. Piotra Stojaka oraz p. Marię Jagodzińską. Młodzież przedstawiła też krótką część artystyczną.

Dzień Patrona uświetnił również występ grupy akrobatycznej  „Akrodar”.

Program obchodów Święta Patrona przygotowały panie: Dorota Bis i Maria Jagodzińska, przy współudziale innych nauczycieli i pań bibliotekarek (także emerytowanych- bo pomagała pani Ania Teresińska).

Ostatnim „punktem” świętowania były pyszne pączki, którymi częstowali się uczniowie przy wyjściu z sali. 🙂 (S. M.)