9 grudnia 2019 w naszej szkole odbyły się warsztaty świąteczne ozdabiania szklanych bombek, pod czujnym okiem koordynatora Erasmus+ p. Ludmiły Makoviychuk i nauczyciela historii i doradztwa zawodowego p. Agnieszki Irackiej.  Młodzież biorąca udział w projektach Erasmus: „Common Roots Make You”, “UnESCo-Untold Experiences Stories of a Country”, miała niepowtarzalną okazję wykonania swojej oryginalnej, niepowtarzalnej bombki.

Zadanie nie było łatwe. Praca wymagała dużej precyzji, dokładności i cierpliwości, ale jej efekt końcowy zaskoczył nas wszystkich. Okazało się, że spod rąk młodzieży wyszły niesamowite „dzieła sztuki”, które  ozdobiły choinkę w holu głównym naszej szkoły.

W trakcie warsztatów odbyła się telekonferencja z uczniami i koordynatorem  zaprzyjaźnionej szkoły w Portugalii- Paço de Arcos School Grouping. Uczniowie mogli się nawzajem pozdrowić i pokazać swoim kolegom efekty swojej pracy. Po twarzach uczestników było widać, że warsztaty dały im  wiele radości i przede wszystkim dużo satysfakcji. (A. I.)