12 października było obchodzone w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej, przypadające w roku w niedzielę, 14 października. Z tej okazji burmistrz miasta p. G. Kapica przyznał nagrody burmistrza dla wyróżniających się nauczycieli. Także dyr. szkoły p. J. Suchowolak wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły. Młodzież z kolei podziękowała nauczycielom za trud nauczania, składając kwiaty i życzenia na ręce Pani Dyrektor.

Uczniowie przyznali również inne nagrody … W tym roku odbyła się bowiem w wesołej, bo inscenizacyjnej atmosferze, „ceremonia” wręczenia  „Belfrów 2018”. Ubarwione to wszystko było zaś wierszami, piosenką i tańcem… do czego przyczyniła się młodzież gimnazjum szkoły podstawowej a także nauczyciele odpowiedzialni za ich przygotowanie: p. D. Bis, p. M. Kapica, p. J. Jurak i p. D. Wojtuszkiewicz.  (S.M.)