13 października 2018 roku w Auli Nowodworskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyła się uroczystość nadania Certyfikatów „Samorządowy Lider Edukacji”. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych i wartościowych projektów certyfikacyjnych w Polsce, porównywany do takich inicjatyw, jak konkurs „Teraz Polska” czy Polska Nagroda Jakości.

Lista Laureatów 2018

Gminy do 20.000 mieszkańców
Województwo lubelskie

 • Gmina Borki
 • Gmina Józefów nad Wisłą
 • Gmina Międzyrzec Podlaski

Gminy od 20.001 do 50.000 mieszkańców
Województwo lubelskie

 • Gmina Miejska Świdnik

Gminy o liczbie powyżej 100.000 mieszkańców
Województwo lubelskie

 • Gmina Lublin

Wyróżnienia Specjalne 2018
Mecenas Wiedzy:
Wyróżnienie specjalne przyznane menedżerom certyfikowanych jednostek samorządu terytorialnego, wykazującym się szczególnym, osobistym zaangażowaniem na rzecz rozwoju nowoczesnej, innowacyjnej edukacji:

 • Artur Pawlak, Wójt Gminy Ujazd
 • Grzegorz Kapica, Burmistrz Józefowa nad Wisłą
 • Krzysztof Adamowicz, Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski
 • Marian Szkudlarek, Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz
 • Robert Krupowicz, Burmistrz Goleniowa
 • Krzysztof Harmaciński, Wójt Gminy Iława