„Każdy, kto trzyma w dłoniach dobra książkę,

to tak, jakby brał za rękę przyjaciela.”

Nie jest tajemnicą, że czytanie wnosi do naszego życia wiele dobrego, uczymy się  poprawnej pisowni, a także umiejętnego wypowiadania się. Kształtują się nasze zainteresowania, stajemy się kreatywni. Czytanie możemy traktować jako hobby, dzięki któremu rozwija się nasza wyobraźnia. To w książkach zawarte są mądrości.

W naszej szkole wiele robimy, by zachęcić do czytania dzieci i młodzież. Zaczęliśmy od realizacji projektów edukacyjnych związanych z realizacja Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i zadań związanych z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Kulminacyjnym punktem była impreza „Cała Gmina czyta dzieciom”, która odbyła się 18 października. Imprezę współorganizowało Gminne Centrum Kultury w Józefowie nad Wisłą.

Uczniowie klas II-IV naszej szkoły oraz ze szkoły podstawowej w Starych Boiskach i Chruślinie rywalizowało miedzy sobą w różnorodnych konkursach, zabawach czytelniczych i zadań związanych ze 100.leciem Odzyskania Niepodległości. Pani dyrektor i wychowawcy poszczególnych klas przeczytali uczniom książkę „Wszystkie moje mamy” R. Piątkowskiej.

Pan Burmistrz wręczył dyplomy i nagrody najlepszym czytelnikom Gminy Józefów nad Wisłą. Z naszej szkoły zostały nagrodzone: w kategorii  klas I-III Kinga Sochaj, IV-VII Antosia Łaba, gimnazjum Daria Chojecka. Gratulujemy!

Niezwykłą „ucztę duchową” przygotowali uczniowie naszej szkoły, którzy pod kierunkiem pani Doroty Bis wystawili sztukę teatralną „Lew, czarownica i stara szafa”. Dzięki swoim zdolnościom aktorskim i talentowi reżyserskiemu pani Doroty przenieśli  widzów w magiczny świat Narnii.

Dziękuję wszystkim za pomoc w organizacji i realizacji projektów edukacyjnych oraz imprezy „Cała Gmina czyta dzieciom” (M.N.)