W poniedziałek 12 października 2020 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na ucznia klasy pierwszej.

To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne i taneczne. W część artystyczną włączyli się uczniowie z klasy 4b-wcielając się w postacie z różnych bajek.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała pani dyrektor Joanna Suchowolak. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Józefowie nad Wisłą.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki od starszych kolegów i koleżanek z klas drugich. Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy. (L. L-P.)