Fundacja ING Dzieciom wspólnie z ING Bankiem Śląskim przygotowały dwie cudowne książki biblioterapeutyczne,
które trafiły także do naszej biblioteki szkolnej.

Pierwsza pozycja to KOSMITA autorstwa Roksany Jędrzejewskiej – Wróbel.

„KOSMITA opowiada o zwykłej rodzinie, w której pojawia się KTOŚ – nowy, dziwny… jakby z innej planety.
Pojawienie się KTOSIA pociąga za sobą wielkie zmiany, przewraca spokojne życie rodziny do góry nogami.
Zmienia wszystkich: mamę, tatę, siostrę. W konsekwencji zmienia się również sam KTOŚ – Kosmita.

KOSMITA pokazuje, że życie z autystycznym dzieckiem bywa dalekie od bajki, ale nigdy nie jest nudne.
A przede wszystkim uczy tego, co w życiu najważniejsze: miłości i szacunku do każdego człowieka.
Pokazuje autystę jako kogoś wyjątkowego.

Książka ta została napisana z myślą o dzieciach mających autystyczne rodzeństwo,
ale może służyć wszystkim, którzy z problemem autyzmu spotykają się w swoim codziennym życiu.
Mamy nadzieję, że czytelnicy odnajdą w niej swoje smutki i radości, zrozumieją czym jest autyzm i jak go oswoić.”

Kolejna książka tej samej autorki to LUCJAN. LEW, JAKIEGO NIE BYŁO.

Opowiada historię tytułowego lwa Lucjan  i Hani, wędrujących przez krainę Zębowej Wróżki.
Ich przygody pokazują dzieciom jak pokonywać trudności i przeszkody dzięki przyjaźni i zaufaniu.
Bohaterowie pomagają uwierzyć młodemu czytelnikowi we własne siły w walce z przeciwnościami losu.

Obie pozycje znajdują się na Złotej Liście książek polecanych przez Fundację ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom.

Zachęcamy do lektury!