W Tygodniu Niepodległości odbyło się w naszej szkole wiele uroczystości, imprez i konkursów upamiętniających 100 – lecie odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Głównym koordynatorem tego projektu była p. J. Jurak wraz z dyrekcją szkoły.

We wtorek, 13 listopada, nastąpiło podsumowanie Tygodnia Niepodległości.  W obecności Burmistrza Miasta, p. Grzegorza Kapicy, Przewodniczącego Rady Gminy, p. Adama Rędzi i wielu innych gości, społeczność szkoły odśpiewała wspólnie hymn Polski, a potem wystąpiły grupy dzieci i młodzieży, zespół regionalny i regionalna poetka, którzy poezją i śpiewem przypomnieli kolejny raz tą niezwykłą rocznicę.

Była to także okazja do podziękowania tym, którzy wspierają działania łączące nas, jako Polaków, ale także nas, jako mieszkańców naszej „małej ojczyzny”. (S. M.)