Festiwal Nauki w ZSO w Józefowie nad Wisłą, który odbył się w sobotę 17 listopada,  upłynął pod znakiem dobrej zabawy. W programie znalazły się zajęcia z wolontariuszami Studenckiego Wolontariatu Projektor, podczas których uczniowie mogli poznać sekrety ze świata astronomii, chemii, fizyki, biologii, matematyki, robotyki, pierwszej pomocy oraz logiki. Nie zabrakło również ciekawych warsztatów kulinarnych, zabaw z bańkami i balonami , a także zajęć ruchowych dla najmłodszych. Uczniowie mogli się przekonać, że nauka w połączeniu z zabawą może być naprawdę ciekawa i ekscytująca. Dla uczniów klas ósmych i III gimnazjum były przygotowane ciekawe zajęcia w ramach Dni Kariery. Zainteresowaniem zebranych cieszyły się warsztaty z dietetykiem i geodetą. Nie mogło zabraknąć warsztatów z przedstawicielkami stowarzyszenia „Wałowianki”, które zainspirowały uczniów do tworzenia pięknych aniołów. Gościnnie także wzięli udział przedstawiciele z ZSZ z Opola Lubelskiego i z Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli.

Cała impreza przebiegła w wesołej atmosferze dostarczając zarówno najmłodszym uczestnikom, jak i tym trochę starszym, wielu niezapomnianych wrażeń. (N. Puszko)

Zdjęcia: N. Puszko, J. Kalińska