W naszej szkole odbyły się uroczyste obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Rozpoczęły się już 12.09.2018 r. od Rajdu dla Niepodległej. W Tygodniu Niepodległości, który odbywał się od 5 do 13 listopada uczniowie wzięli udział w Meczu dla Niepodległości, warsztatach muzycznych i plastycznych. Uczniom wyjątkowo podobały się warsztaty taneczne, podczas których  harcerze uczyli młodsze klasy naszego narodowego tańca – poloneza. Obchody zakończyliśmy Koncertem dla Niepodległej, na którym gościliśmy władze miasta i zespół wokalny seniorów. Odbyło się wielkie śpiewanie pieśni patriotycznych. (J.J.)

 

 

 

 

Pierwszy dzień – mecz dla Niepodległej (klasy siódme, ósme i gimnazjum)

 

Drugi dzień – Życzenia i koncert dla Niepodległej (klasy czwarte, piąte i szóste)

 

Trzeci dzień – „Kocham Polskę” i warsztaty muzyczne (klasy czwarte, piąte, szóste i siódme oraz gimnazjum)

 

Czwarty dzień – „Kocham Polskę”, warsztaty muzyczne i polonez dla Niepodległej

 

Piąty dzień – „Jeszcze Polska nie zginęła…” (wspólne odśpiewanie hymnu)

 

Warsztaty dla najmłodszych