Oxford – niezwykłe miasto położone przy ujściu rzeki Cherwell do Tamizy, siedziba najstarszego uniwersytetu anglojęzycznego na świecie. Kamienne uliczki, po których przechadzali się niegdyś Tolkien, Wilde i Lewis,  przepełnione historią gotyckie budynki, idealnie wkomponowana w krajobraz zieleń. Miasto inspirujące ludzi pióra i filmowców, zachwycające turystów z całego świata.

Na początku wakacji miałyśmy okazję poczuć niepowtarzalną atmosferę tego miejsca. Dzięki udziałowi naszej szkoły w projekcie  ,,Level up – podniesienie kwalifikacji nauczycieli przedmiotów matematyczno – przyrodniczych, humanistycznych oraz języków obcych”  wzięłyśmy udział w kursie językowym i językowo – metodycznym w  oksfordzkiej   Lake School. Miałyśmy możliwość doskonalenia swoich umiejętności dzięki tzw. metodzie immersji językowej oraz wymiany doświadczeń z osobami pochodzącymi z różnych krajów. Poszerzyłyśmy wiedzę o historii, kulturze i zabytkach Wielkiej Brytanii. Wielkie wrażenie wywarł na nas spektakl ,,Makbet” w wykonaniu artystów Tomahawk Theatre. Zwiedziłyśmy też Londyn, Blenheim Palace i Stratford-upon-Avon (miasto narodzin i śmierci Williama Szekspira).

Udział w projekcie był  ciekawym doświadczeniem. Umożliwił nam poszerzenie kompetencji językowych, metodycznych oraz interpersonalnych.

Dorota Bis i Maria Jagodzińska