W dniach 08.07.2019 – 12.07.2019 6-osobowa grupa młodzieży z naszej szkoły w składzie: A. Kępowicz, K. Kucharczyk, A. Pietras, K. Burek, B. Mazurek, M.Wroński wraz z opiekunami: p. M. Zbytniewską , p. E. Jagiełło  wyjechała na międzynarodowy  obóz  młodzieżowy do Auce na Łotwie.

Celem wyjazdu było doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim, nawiązanie znajomości z zagranicznymi rówieśnikami oraz poznanie kultury i języka innych narodów.

W spotkaniu, oprócz zespołu z Polski,  uczestniczyli uczniowie z Łotwy, Litwy, Mołdawii, Białorusi  i Ukrainy.

Każdy dzień spędzony na Łotwie był pełen wrażeń. Nasi uczniowie brali czynny udział w warsztatach tanecznych, muzycznych, artystycznych, zajęciach sportowych.  Program artystyczny przygotowany przez naszą drużynę bardzo spodobał się pozostałym uczestnikom i został nagrodzony gromkimi brawami.

Organizatorzy zadbali również o to, aby uczestnicy międzynarodowego obozu młodzieżowego mogli choć trochę poznać Łotwę. Zorganizowali jednodniowe wycieczki do Rygi oraz do Barefoot Path i Jurmala. W Rydze uczniowie mieli okazję zwiedzić nowoczesną Narodową Bibliotekę Łotwy, w Barefoot Path boso pokonać kilku kilometrowy odcinek z różnymi przeszkodami, w Jurmala poznać przepiękny kurort, pospacerować nad brzegiem Morza Bałtyckiego a nawet wykąpać się.

Czas spędzony na Łotwie z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

                                                                          (M.Z., E.J.)