W dniu 1 grudnia uczniowie mieli okazję poszerzyć swoje muzyczne horyzonty, dzięki koncertowi  Łódzkiego Biura Koncertowego „WIRTUOZ”.

Wystąpił „Duet Beskidzki”, czyli dwóch panów, z których jeden – p. Jacenty Ignatowicz, był już wcześniej znany w całej Polsce, dzięki występowi w programie „Mam talent”.  Zasłynął on z gry na liściu, co nasi uczniowie również mogli zobaczyć i usłyszeć! Niesamowite!

Nie była to jedyna atrakcja, bo panowie grali  (i śpiewali) utwory ludowe i inne, również na kilku instrumentach znanych tylko na Podhalu oraz w Beskidzie Żywieckim (skąd p. Ignacy pochodzi). Były też zagadki muzyczne z nagrodami, a chętnych do udziału nie brakowało.

Panowie wystąpili dwukrotnie, najpierw zagrali dla klas młodszych, a potem dla starszych uczniów. Poniżej zdjęcia z tej drugiej części, a także link do odcinka programu „Mam talent”, z występem p. Ignacego (link trzeba wkleić do okna przeglądarki). (S.M.)

http://www.youtube.com/watch?v=jTYxpdGIWsI