Trwa trzecia w tym roku odsłona Festiwalu Filmowego
dla dzieci i młodzieży
Kino w Trampkach.
Tym razem wykorzystując nowe technologie i nowe media twórcy festiwalu uczą opowiadania historii.

Opowieści obrazami już od dłuższego czasu dzieją się w świecie cyfrowym, rozszerzając nasze pojmowanie kina. Twórcy wykorzystują narzędzia, które dają nowe technologie i nowe media, żeby angażować młodych użytkowników. Nie da się tego doświadczenia porównać do bycia w kinie, raczej do przemyślnego placu zabaw, które zachęca użytkowników do interakcji, do współtworzenia opowiadanych historii.” – wyjaśnia Karolina Śmigiel, Dyrektorka Artystyczna Festiwalu.

Wirtualna przestrzeń działań twórczych KIDS MEDIALAB jest dostępna na stronie www.kinowtrampkach.pl od 12 do 31 grudnia.

Nowe rozwiązania i metody opowiadania o świecie niosą z sobą wiele pytań. Aby pomóc w odnalezieniu odpowiedzi na nie, uczestnicy otrzymują podpowiedzi i wskazówki – czym są i jak się nimi można posługiwać.

KIDS MEDIALAB to:

• gry, aplikacje
  • interaktywne zabawy
  • warsztaty online
  • wykłady
  • grafika, fotografia
  • filmy krótkometrażowe

W wyborze najbardziej rozwojowych i najlepszych mediów i technologii wsparciem są warsztaty dla różnych grup wiekowych:

• 15 grudnia (wtorek) godz. 11:00 warsztat: Co potrafi plastelina? Czyli ekspresowy kurs animacji poklatkowej. (9+)
  • 15 grudnia (wtorek) godz. 17:30 warsztat: Jak zrobić GIF-a i nakładkę na zdjęcie? (8+)
  • 17 grudnia (czwartek) godz. 17:00 warsztaty storytellingowe (10+)

Link do warsztatów online musicie odnaleźć na wystawie KIDS MEDIALAB (dostęp po zalogowaniu, udział darmowy) na stronie www.kinowtrampkach.pl lub www.kidsmedialab.kinowtrampkach.pl

Żeby lepiej rozumieć współczesny świat nowych mediów i technologii, a tym samym wspierać dzieci w wyborze wartościowych treści do udziału w KIDS MEDIALAB zapraszamy dorosłych.

Dla rodziców i nauczycieli przygotowano „dystrykt opiekuna” w którym znajdą specjalne materiały edukacyjne oraz:

• Webinar na temat gier
  • Webinar na temat mediów społecznościowych
  • Wywiad z gamerką Alą Dziemidowicz
  • Wywiad z twórcami KIDS MEDIALAB
  • 5 krótkich wykładów na temat mediów społecznościowych

Więcej informacji: www.kinowtrampkach.pl oraz pr@kinowtrampkach.pl