Europejski Tydzień Kodowania /9-24 10.2021r./ to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki.

Nasza szkoła, a konkretnie klasy: 2 , 5a i 5b  dołączyły do miliona organizatorów i uczestników EU Code Week, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania, podejmując zorganizowane przez L. L. Pyć wydarzenia. W tym roku Polska zajęła 2. miejsce pod względem ilości zorganizowanych wydarzeń.

 https://codeweek.eu/events  – mapa biorących udział w wydarzeniu.

 Klasa 2 zrealizowała 8 wydarzeń:

1. Uczymy się współpracy z ,,Uczymy Dzieci Programować’’ i z uczniami klasy 2 SP w Józefowie nad Wisłą.

2. Nasze pomysły z ,,Uczymy Dzieci Programować’’ i z uczniami klasy 2 SP w Józefowie nad Wisłą.

3. Tworzymy zespół z ,,Uczymy Dzieci Programować’’ i ze Szkołą Podstawową im. A. Mickiewicza w Józefowie nad Wisłą.

4. Krytycznie myślimy z ,,Uczymy Dzieci Programować’’ i z klasą 2.

5. Kolorowe, piękne, pachnące i zdrowe.

6. Jesteśmy kreatywni z ,,Uczymy Dzieci Programować’’ i z klasą2 SP w Józefowie nad Wisłą.

7. Mówię i słucham – komunikacja z klasą 2 SP w Józefowie nad Wisła i z ,,Uczymy Dzieci Programować’’.

8. Szukamy i doświadczamy w klasie 2 w SP w Józefowie nad Wisłą z ,,Uczymy Dzieci Programować’’.

 

Klasy 5 zrealizowały wydarzenie nt.:

– Budujemy relacje z ,,Uczymy dzieci Programować’’ i uczniami klasy 5 Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Józefowie nad Wisłą.

Podczas realizacji wydarzeń emocji było co niemiara – ale przy tym świetna zabawa! (L.L.P.)