Z okazji Dnia Ziemi  nasza szkoła wzięła udział w akcji ,,Sprzątanie Gminy z ZZOKiem’’. 26 kwietnia 2024r. uczniowie kl. V a i V b przy współpracy myśliwych z Wojskowego Koła Łowieckiego nr 116 ,,Knieja’’ posprzątali las w okolicach Basoni. Wszyscy zostali zaopatrzeni w rękawice i worki do selektywnej zbiórki odpadów. Celem tego wydarzenia było nie tylko posprzątanie, ale przede wszystkim zwiększenie świadomości dbania o otaczające nas środowisko lokalne, promowanie postaw ekologicznych oraz odpowiednie segregowanie odpadów komunalnych.

Przy okazji wędrówki po lesie i zbierania śmieci udało się uratować jaszczurkę uwięzioną  w worku foliowym. Zwierzątko trafiło na wolność.

Zwieńczeniem akcji było ognisko z kiełbaskami, które przygotował sołtys wsi Basonia. Dziękujemy bardzo za zaangażowanie w akcję.

Mamy nadzieję, że efekty naszej pracy utrzymają się jak najdłużej i do lasu nie będą wyrzucane śmieci. (M.G.)