Edukacja klasyczna, czyli wychowanie do dobra, piękna i prawdy to nadrzędne zadanie stawiane placówkom edukacyjnym w bieżącym roku szkolnym.

W duchu tych wartości klasy piąte, szóste i siódme uczestniczyły w nietypowych lekcjach historii, jakimi były wizyty w siedzibie rodu Czartoryskich, w Puławach (11.04, 19.04, 26.04). Sylwetki tych słynnych Polaków, a w szczególności ks. Izabeli z Flemingów Czartoryskiej i ich zasług dla naszego narodu zostały uczniom zaprezentowane podczas nietuzinkowych, interaktywnych warsztatów.

Rozwiązując szereg zagadek młodzież mogła odkrywać przeszłość i samodzielnie uczestniczyć w kontynuowaniu dzieła obrony tożsamości narodowej i kultury Polskiej zapoczątkowanego przez księżną zgodnie z jej słowami: „Ojczyzno! Nie mogłam Cię obronić, niech Cię przynajmniej uwiecznię.” (M. J.)