Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, 1 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Rodziny. Wydarzenie miało na celu promowanie wspólnego spędzania czasu w gronie rodzinnym, integrację środowiska lokalnego, promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia oraz odpoczynku i zabawy wolnych od używek. Podczas festynu wszyscy mieli możliwość zapoznania się z ulotkami na temat bezpiecznego i zdrowego stylu życia.

W tym roku tematyką nawiązaliśmy do problematyki związanej z ochroną środowiska. Skoordynowane działania podejmowane w naszej placówce  odnoszą się do konieczności rozwiązywania konkretnych problemów środowiskowych, takich, jak ochrona nadwiślańskich terenów oraz gatunków roślin i zwierząt zamieszkujących te okolice. Stąd hasło tegorocznej uroczystości „Nadwiślańskie łąki i knieje”.  Instytucje współpracujące z naszą placówką (Powiatowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Koło Łowieckiego „Knieja”, Leśniczówka Kluczkowice, Koło Pszczelarzy)  przygotowały stoiska, gdzie na uczestników czekały ciekawe prelekcje, zagadki, quizy i drobne upominki. W podziemiach szkoły Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju zorganizował zawody strzeleckie. Dzieci wzięły udział w licznych konkursach plastycznych i  fotograficznym, których rozstrzygnięcie odbyło się podczas festynu. Program uświetnili swoimi występami Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Mały Józefów i uczniowie klas szkoły podstawowej w scence zatytułowanej „Kosmita”.

Spotkanie to, było również okazją do uczczenia Dnia Mamy i Taty. Grupy przedszkolne pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowały krótkie występy, a uczniowie z klas I-III koncert życzeń dla rodziców.

Obok sali gimnastycznej znajdowała się zjeżdżalnia dla najmłodszych dzieci, a animatorzy wywoływali uśmiechy na twarzach maluchów podczas wspólnej zabawy. Uczestnicy festynu mieli okazję sprawdzenia swych sił w plenerowej grze edukacyjnej „Wsiądź do kolejki”, która została opracowana i przygotowana przez Stowarzyszenie Inicjatyw i Rozwoju Persona. Jej zadaniem było nie tylko poszerzenie wiedzy o naszym regionie, lecz również zapewnienie dobrej zabawy. Na boisku sportowym trwały  piłkarskie rozgrywki między klasowe dla uczniów klas III- VIII, a biblioteka szkolna przygotowała ciekawe gry i zagadki. Festyn zakończyliśmy śpiewograniem, podczas którego zaprezentowali się  uczniowie klas IV-VII. Utwory przez nich przygotowane zachęcały do wspólnej zabawy.

Dziękujemy Wszystkim za mile spędzony czas! (M.K.)

(zdj.: A. Pietras, S. Majcher)