19 października 2010 r. nasza szkoła otrzymała sztandar, a Samorządowe Gimnazjum Publiczne w Józefowie nad Wisłą przyjęło za swojego patrona Jana Pawła II.

W tym roku w naszym gimnazjum obchodziliśmy ostatni Dzień Patrona Gimnazjum. Uroczystość rozpoczęła się od spotkania przed szkołą, gdzie po odśpiewaniu hymnu i wciągnięciu flagi na maszt, głos zabrała pani dyrektor Joanna Suchowolak. Następnie za sztandarem powędrowaliśmy do kościoła na uroczystą Mszę św., podczas której uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie słowa naszego wielkiego Rodaka. Na koniec przedstawiciele naszej Młodzieżowej Orkiestry Dętej zagrali ulubioną pieśń papieża „Barkę”.

Po powrocie z kościoła był czas na papieskie kremówki. Następnie uczniowie wraz z młodszymi klasami obejrzeli spektakl „Opowieści z Narnii”, a o godzinie 11.15 pojechali do Opolskiego Centrum Kultury na film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. 

Zakończeniem uroczystości Dnia Patrona było posadzenie pamiątkowego drzewka, które będzie upamiętniać to wydarzenie. (J.M., J.J.)

 

Fragment pieśni wykonywanej przez szkolną orkiestrę