15 grudnia odbyły się doroczne obchody Dnia Patrona Szkoły Podstawowej i Przedszkola… czyli Adama Mickiewicza.

Przedszkolaki z tej okazji mogli posłuchać bajek i wierszy naszego wieszcza narodowego, a także mieli słodki poczęstunek. Podobnie ten dzień obchodzili uczniowie klas I – III.

Starsi uczniowie również mieli coś słodkiego do zjedzenia, ale najważniejszym punktem  było spotkanie na sali gimnastycznej, gdzie obejrzeli inscenizację związaną z życiem A. Mickiewicza oraz posłuchali fragmenty jego utworów: recytowane i śpiewane. Ogłoszono również wyniki konkursów, związanych z tym wydarzeniem i rozdano nagrody zwycięzcom. Na koniec uczniowie klas szóstych i piątych zatańczyli poloneza!

Dzień Patrona przygotował Samorząd Uczniowski, pod kierunkiem opiekunów: p. H. Mróz i p. J. Basiakowskiego oraz p. D. Bis.

(S.M.)