14 grudnia 2023 roku klasy VII a i VII b pojechały na spóźnioną mikołajkową wycieczkę do Lublina. Celem naszej podróży było połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli zapoznanie się z bogatą historią i kulturą tego miasta, a równocześnie spędzenie czasu na zabawie i relaksie.
Pierwszym punktem na naszej trasie był park trampolin „Strefa Wysokich Lotów”, gdzie mogliśmy się wyhasać m.in. na torach przeszkód, tyrolkach, zjeżdżalniach oraz w basenie z gąbkami. Spędziliśmy tam kilka godzin, skacząc, śmiejąc się i rywalizując ze sobą.
Następnie odwiedziliśmy Muzeum Narodowe w Lublinie, które mieści się we wnętrzach Zamku Lubelskiego. Podziwialiśmy tam zbiory archeologiczne, numizmatyczne, etnograficzne i militaria. Największe wrażenie wywarł na nas skarb bursztynowy odkryty w niedalekiej Basonii, a także ślad legendarnej „Czarciej Łapy” na stole z Trybunału Koronnego.
Nie zabrakło też okazji do zrobienia zdjęć i zakupu pamiątek, które teraz będą nam przypominać o tym fantastycznym dniu.

(M. J.)