W dniach 07.10.2018 -14.10.2018 delegacja uczniów i nauczycieli ZSO w Józefowie nad Wisłą wzięła udział w projektowym spotkaniu Erasmus Plus w mięście Jelgava (40 km od Rygi) na Łotwie. Już w niedzielę po południu nasze dziewczyny stawiały swoje pierwsze kroki po Jelgavie. Wspólne zajęcia, lekcje, warsztaty TIK, prezentacja przygotowanych materiałów, występy artystyczne gospodarzy i ich popisy kulinarne wypełniły czas pobytu. Ponadto gospodarze zorganizowali wyjazd do malowniczego Dabaiceni, gdzie odbyły się ciekawe zajęcie trenerów organizacji MOT. Uczennice na własnej skórze odczuły trud prowadzenia firmy-to właśnie na tym polegał udział w olimpiadzie międzynarodowej. Spróbowały swoich sił w robieniu lizaków, nauczyły się tradycyjnych tańców, zasmakowały w międzynarodowych przekąskach, zwiedziły Rygę i podziwiały jej zabytki. Szczęśliwe i pełne energii wróciły do domu. Mają nadzieję, że uda im się jeszcze ponownie odwiedzić Łotwę.
Niewątpliwie wyjazd na Łotwę był ciekawym doświadczeniem życiowym i niesamowitym przeżyciem. Na długo pozostanie on w pamięci wszystkich uczestników wyjazdu. ( Tekst: Natalia Puszko.)

Film z pobytu na Łotwie (J. Matyka)