W dniach 11–13 maja uczniowie klas 2b i 5b wraz z wychowawczyniami p. Lidią Latos-Pyć i p. Beatą Jodłowską, a także p. Urszulą Sawiarską oraz liczną grupą rodziców uczniów klasy 2b, uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Murzasichla, Zakopanego i Bramy w Gorce.
Już podczas podróży nie zabrakło atrakcji. Uczestnicy odwiedzili zamek w Niedzicy, Następnie podziwiali imponującą tamę na Jeziorze Czorsztyńskim, skąd rozciągały się malownicze widoki na okoliczne góry i wodę.
Nie mogło również zabraknąć wizyty w Zakopanem, nazywanym zimową stolicą Polski. Uczestnicy wycieczki wjechali na Gubałówkę, skąd podziwiali piękną panoramę Tatr oraz malownicze widoki na Podhale. Spacer po szczycie był okazją do wykonania pamiątkowych zdjęć i podziwiania górskiego krajobrazu. Następnie uczniowie mieli możliwość spaceru po centrum Zakopanego, poznając atmosferę miasta, jego kulturę i regionalne tradycje.
Kolejnym punktem programu był pobyt w Bramie w Gorce. Uczniowie mieli okazję spacerować niezwykłą ścieżką w koronach drzew i wejść na wieżę widokową, z której można było podziwiać panoramę Gorców i okolicznych terenów. Kontakt z przyrodą oraz aktywność na świeżym powietrzu dostarczyły wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.
Podczas pobytu w Murzasichlu i Zakopanem uczestnicy poznawali kulturę i tradycje Podhala. Nie zabrakło wspólnych spacerów, integracji, zabaw oraz czasu na podziwianie piękna tatrzańskiej przyrody. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również zajęcia i spotkania pozwalające lepiej poznać historię oraz zwyczaje regionu.
Wycieczka była doskonałą okazją do nauki poza szkolną ławką, integracji uczniów, rodziców i nauczycieli oraz wspólnego spędzenia czasu w wyjątkowej atmosferze. Wszyscy wrócili pełni pozytywnych emocji, nowych doświadczeń i pięknych wspomnień, które na długo pozostaną w pamięci uczestników.
Serdecznie dziękuję opiekunom oraz rodzicom za zaangażowanie i pomoc w realizacji tego wyjątkowego wyjazdu.
L. Latos-Pyć




































