W dniu 19 czerwca był ostatnim dniem roku szkolnego 2018/2019. Rozpoczął się Mszą Św. w kościele parafialnym. W tym czasie zakończenie roku szkolnego mieli uczniowie klas I-III szkoły podstawowej i przedszkolaki. Ci ostatni m.in. zatańczyli poloneza, za co dostali mnóstwo braw (film poniżej).

Potem odbyło się zakończenie roku szkolnego klas gimnazjalnych i pozostałych klas szkoły podstawowej. Rozpoczęło się ono od rozdania świadectw z wyróżnieniem, nagród i pucharów absolwentom gimnazjum i szkoły podstawowej.

To szczególny rok, w którym  kończyły ostatnie klasy gimnazjum, szkół, które w tym momencie znikają z polskiego systemu edukacji po 20 latach istnienia. Pewnie również z tego powodu na długo zapamiętamy tych uczniów, choć przede wszystkim z ich uczniowskiej postawy.

Szczególny rok jest także z tego powodu, że po prawie 2o latach powraca 8-klasowa szkoła podstawowa i  teraz żegnaliśmy pierwszych absolwentów szkoły w tej nowej formule.

Były więc nagrody dla najlepszych uczniów, ale także sportowców i i uczniów wyróżniających się pracą w samorządzie uczniowskim, orkiestrze dętej i wielu innych dziedzinach szkolnego życia. Oni również podziękowali nauczycielom ich uczącym, a szczególnie tym, dzięki którym mogli rozwijać swoje zainteresowania sportowe czy artystyczne.

Szczególnie gorąco młodzież pożegnała odchodzącą na zasłużoną emeryturę, długoletnią nauczycielką i bibliotekarkę, panią Annę Teresińską. To dzięki jej pracy uczniowie mogli zaczytywać się książkami i liczyć na jej pomoc między bibliotecznymi regałami i nie tylko. Wszystkiego najlepszego pani Aniu!

Pani Ania również podziękowała wszystkim w „Bukiecie podziękowań” (poniżej cały tekst).

Po nagrodach wręczonych w sali gimnastycznej uczniowie przeszli do klas na ostatnie w tym roku spotkania z wychowawcami.

Życzymy uczniom spokojnego i bezpiecznego wypoczynku w wakacje, zaś absolwentom dostania się do wymarzonych szkół średnich! 🙂 (S.M.)