Nasza szkoła ma długoletnią tradycję współpracy z instytucjami z innych krajów. Współpraca ta rozwija się prężnie, mamy wiele kontaktów, co daje zarówno dzieciom, jak i nauczycielom wiele możliwości rozwoju, poznania i zrozumienia siebie nawzajem. I chociaż ze względu na pandemię jej forma musiała ulec zmianie, to podtrzymywanie tych relacji nadal jest jednym z priorytetów naszej placówki.
Od ponad trzech lat współpracujemy ze szkołą podstawową w Portugalii w Paço de Arcos, z którą realizujemy wspólnie projekty Erasmus+ oraz eTwinning. Tym razem projekt dotyczył wymiany kart bożonarodzeniowych z życzeniami w języku angielskim.. Uczniowie klas IV-VII wykonali piękne prace które zostały wysłane zagranicę, a w zamian otrzymaliśmy ponad 100 kartek świątecznych od uczniów z Portugalii. Kto jeszcze nie widział ich „na żywo” na wystawie w szkole może podziwiać je tu – zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

(L. Makoviychuk, M. Jagodzińska).