20 września 2022 roku  uczniowie klasy 2a w ramach lekcji poglądowej z pieczenia chleba udali się z wizytą do Piekarni  Pana Tadeusza Zubrzyckiego w Kraczewicach. Wyjazd do piekarni był poprzedzony zajęciami o tematyce ,,Od ziarenka do bochenka”, na których uczniowie mogli zapoznać się z procesem powstawania pieczywa, dowiedzieć się do czego służą różne produkty, co można z nich zrobić oraz jak ważne miejsce zajmuje w piramidzie żywienia chleb, szczególnie ciemny. Podczas warsztatów zapoznaliśmy się z tradycyjną metodą produkcji pieczywa i pracą piekarza. Zwiedziliśmy pomieszczenia piekarni,  zobaczyliśmy różne maszyny i urządzenia piekarnicze.

Każdy uczeń wcielił się w rolę piekarza od stroju począwszy. Poznaliśmy historię piekarni, zasady jej funkcjonowania. Następnie wszyscy uczyliśmy się wyrabiać ciasto, a potem formować różne bułeczki: chałki, precelki, serduszka jak również różne wytwory wyobraźni. Po ciężkiej pracy na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez piekarzy. Wszyscy zostali super piekarzami i w nagrodę otrzymali medale.

Jesteśmy wdzięczni za miło spędzony czas, doświadczenie, jakie wynieśliśmy oraz  serdeczne słowa. Każdy powinien uczestniczyć w takich warsztatach, by docenić trud pracy piekarzy. (Ela J.)