Dnia 29 marca 2022r. 7c oraz 7a pojechały na wycieczkę do Czarnolasu, dokładnie do muzeum Regionalnego Jana Kochanowskiego.

Wchodząc do muzeum przewodnik powitał nas oraz opowiedział w skrócie o życiu Jana. Następnie oprowadził naszą grupę po kilku pomieszczeniach. Znajdowały się tam eksponaty związane z życiem Kochanowskiego. Myślę, że najbardziej zaciekawiły wszystkich renesansowe przedmioty codziennego użytku np. klepsydry, dzbany itp.

Drugim punktem wycieczki był Pałac Czartoryskich w Puławach. Pierwsze co zauważyliśmy i najbardziej przykuło naszą uwagę to chodzące pawie wokół terenu pałacu, wyglądało to niesamowicie. Podziwialiśmy zbiory Izabeli Czartoryskiej oraz jej męża Adama Czartoryskiego.

Wycieczka była bardzo fajna dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów o życiu Jana Kochanowskiego i rodzie Czartoryskich. (Alicja M., klasa 7c)