Dnia 6.06.2023r w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Józefowie nad Wisłą odbyła się VII Edycja Międzygminnego Konkursu Ortograficznego ” Już piszę bez błędów”, w której udział wzięli uczniowie  z klas  III Szkół Podstawowych  z gmin Wilków, Łaziska oraz Józefów nad Wisłą. Uczniowie walczyli zespołowo o wyłonienie najlepszej drużyny oraz indywidualnie o zdobycie nagrody głównej:

Pióra Burmistrza

miasta Józefów nad Wisłą.

W szranki konkursowe stanęły następujące drużyny:

– uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Braciejowic pod opieką pani Henryki Gazdy,

– uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Kamienia  pod opieką pani Hanny Jakoniuk

– uczniowie ze Szkoły Podstawowej  z Wilkowa pod opieką  pani Ewy Hajduk,

– uczniowie ze Szkoły Podstawowej  ze Starych Boisk pod opieką pani Elżbiety Tłuścik,

– uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Chruśliny  pod opieką pani Katarzyny Piłat,

– uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Józefowa nad Wisłą pod opieką pani Barbary Jodłowskiej.

I miejsce w Konkursie Indywidualnym  zajął  uczeń ze Szkoły Podstawowej z Braciejowic – Filip Marcinkowski,  który wywalczył nagrodę główną.

II  miejsce w Konkursie Indywidualnym zajęła  uczennica ze Szkoły Podstawowej z Wilkowa – Alicja Jakubusek,

III miejsce w Konkursie Indywidualnym zajęła  uczennica ze Szkoły Podstawowej ze Starych Boisk – Julia Serafin.

I miejsce w Konkursie Drużynowym zajęła Szkoła Podstawowa z Braciejowic,

II miejsce w Konkursie Drużynowym zajęła Szkoła Podstawowa z Wilkowa,

III miejsce w Konkursie Drużynowym zajęła Szkoła Podstawowa ze Starych Boisk.

Wręczenia nagród dokonał pan Grzegorz Kapica Burmistrz miasta Józefów nad Wisłą oraz pani Joanna Suchowolak Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Józefowie nad Wisłą.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki z Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (M. M.)