Święto Edukacji Narodowej obchodzone było w naszej szkole dokładnie 14 października.

Po zajęciach lekcyjnych na sali gimnastycznej odbyła się akademia. W imieniu całej społeczności uczniowskiej Ola i Kacper, którzy prowadzili uroczystość, złożyli życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, a na ręce Pani Dyrektor Joanny Suchowolak bukiet kwiatów.

Miło było gościć na tej uroczystości emerytowanych nauczycieli i pracowników, którzy zawsze są przez nas mile wspominani, a także absolwentów naszego gimnazjum, którzy również odwiedzili w tym dniu naszą szkołę. 🙂

Święto Edukacji Narodowej to najlepsza okazja by nagrodzić najlepszych nauczycieli i pracowników. Kilkunastu nauczycieli otrzymało nagrody przyznane przez Dyrektora Szkoły, p. Joannę Suchowolak, zaś cztery osoby – nagrody Burmistrza Miasta, p. Grzegorza Kapicę.

Podziękowano także za kilkuletnią pracę przewodniczącej Rady Rodziców, p. Marii Tyniec, którą na tym stanowisku zastąpiła p. Barbara Pastwa, której życzymy owocnej pracy.

W części artystycznej wystąpili uczniowie ze scenką teatralną, której tematem była oczywiście szkoła, przygotowani przez p. Grażyną Czubę, a także chór szkolny pod kierownictwem p. Damiana Wojtuszkiewicza oraz grupa akrobatyczna działająca przy naszej szkole.  Świąteczną scenografię przygotowała p. Lidia Latos -Pyć oraz uczniowie klasy ósmej.  (S.M.)