Dziewiątego maja uczniowie klas 8 i 7 z różnych szkół z naszej gminy, spotkali się, by wysłuchać wykładu Pani Profesor z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego o historii społeczności żydowskiej na terenach naszego województwa. Na spotkanie przybył również Marszałek Województwa Lubelskiego – Pan Jarosław Stawiarski, który także przekazał ogromną ilość wiedzy uczniom na temat ludności żydowskiej oraz o obozach zagłady. Wykład trwał około godziny a uczniowie na pewno wynieśli wiele z tej niecodziennej lekcji historii.

Spotkanie odbyło się w ramach obchodów 80. rocznicy Akcji Reinhardt, realizowanych z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, by upamiętnić ofiary tragicznych wydarzeń z okresu II wojny światowej.

Fotorelacja i tekst (A. Pietras, kl. 8c)