Ślubowanie klas pierwszych to od lat niezwykłe i podniosłe wydarzenie w szkolnym kalendarzu Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Józefowie nad Wisłą. W tym roku miało ono miejsce 30 września. Był to dzień długo wyczekiwany przez dzieci, a także rodziców.
Podczas ceremonii pierwszoklasiści naszej szkoły, w obecności zaproszonych gości, dyrekcji szkoły, wychowawców, nauczycieli, kolegów i koleżanek z klas drugich i trzecich oraz swoich rodziców złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Dyrektor szkoły Pani Joanna Suchowolak dokonała aktu pasowania na ucznia, oraz wspólnie z wychowawcami Panią Dorotą Serwą i Panią Moniką Krasińską wręczyły pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy, a zaproszeni goście podarowali słodycze.
Uczniowie klas II przygotowali krótki program artystyczny i drobne upominki dla swoich młodszych kolegów. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć, dzieci udały się do klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Wszystkim pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!
(D.S. M.K.)