20 czerwca uczniowie klasy 5a uczestniczyli w rajdzie rowerowym do Piotrawina. Opiekunami uczniów byli: p. J. Basiakowski i p. S. Majcher.

Podróż rozpoczęła się spokojnie. Ale gdy jedzie kilkanaście osób na różnych rowerach, to coś musi się zdarzyć… 😉 I w Kaliszanach trzeba było zrobić dwa przymusowe postoje: raz by naprawić hamulec, drugi raz by wyprostować kierownicę i nakleić mały plaster na nogę…

Na szczęście już nic więcej złego się nie stało i po 1,5 godzinie peleton rowerzystów dotarł  do Piotrawina. Tu, dzięki gościnie gospodarzy, p. Niedziałków,  uczniowie i opiekunowie zjedli pyszne pizze, a kto miało ochotę mógł także w pobliskim sklepie zakupić lody. A temperatura zachęcała do takiego sposobu ochłodzenia organizmu… 😉

Zwiedziliśmy także ekspozycje poświęconą miejscowym wykopaliskom, a także drogę krzyżową wybudowaną przy pobliskim kościele. Był też czas na pogranie w piłkę.

Po kilku godzinach trzeba było wracać. Droga powrotna, mimo trudności związanych z temperaturą i zmęczeniem (jakoś chyba przybyło górek… ;)) przebiegła spokojnie i wszyscy dotarli na miejsce startu. Rajd się wszystkim podobał, więc w przyszłym roku pewnie będzie kolejny! (S. M.)