Szanowni Państwo,

jest nam niezwykle miło poinformować, że Edukacyjna Fundacja im. Romana Czerneckiego (w skrócie Fundacja EFC) wraz z Fundacją Rodziny Staraków już po raz 13 prowadzi rekrutację do Programu Stypendialnego Horyzonty.

Zwracamy się z prośbą o przekazanie informacji o kolejnej edycji stypendium uczniom i uczennicom w Państwa szkole, którzy potrzebują źródeł finansowania dalszej edukacji i poszukują nowych możliwości rozwoju. Wierzymy, że to właśnie dzięki dbałości o jakość nauczania w Państwa szkole, wykwalifikowanej kadrze i odpowiednim warunkom do rozwoju, młodzież jest dobrze przygotowana do rozpoczęcia edukacyjnej przygody w dużym mieście.

W programie Horyzonty opiekujemy się stypendystami i stypendystkami oraz towarzyszymy w rozwoju młodym ludziom, którzy uczą się w najlepszych szkołach w dużych miastach w Polsce, a bez wsparcia finansowego nie mogliby tego zrobić. Nasze stypendium pokrywa koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia, wycieczek szkolnych oraz biletów komunikacji miejskiej przez cały okres nauki w szkole średniej. Organizujemy i finansujemy wyjazdy na wakacje i ferie, jak również naukę języków obcych i egzaminy na certyfikaty. Pracujemy z naszą młodzieżą metodą tutoringu i wspieramy każdego w rozwoju indywidualnych zainteresowań. Jednocześnie dbamy o zachowanie równowagi między czasem przeznaczonym na naukę a życiem poza szkołą, zachęcamy do działania na rzecz innych.

Ze stypendium Horyzonty w ciągu trzynastu lat skorzystało blisko tysiąc osób. Zdecydowana większość z nich kontynuuje naukę na najlepszych, polskich uczelniach, niektórzy wybrali studia za granicą. Na podstawie naszego wieloletniego doświadczenia w pracy z młodzieżą budujemy i realizujemy działania, w których staramy się jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby stypendystów i stypendystek. Regulamin Programu Stypendialnego Horyzonty jest zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Z wyrazami szacunku,

Maciej Ziółkowski – Koordynator regionalny


Maciej Ziółkowski

Koordynator regionalny 

województwo lubelskie

+48 696 648 119
mziolkowski@efc.edu.pl

Edukacyjna Fundacja im. Romana Czerneckiego

ul. Mokotowska 63/60
00-533 Warszawa
www.efc.edu.pl

+48 606 770 955
biuro@efc.edu.pl

NIP 524-268-52-57
KRS 0000334007

 


Zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty
i ucz się w wybranym liceum lub technikum w Polsce!

Jeżeli osiągasz dobre wyniki w nauce, chcesz się dalej rozwijać i poznać przyjaciół na całe życie – zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty! To szansa na naukę w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. Stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej.

  • Pokrywamy pełne koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia i biletów komunikacji miejskiej oraz częściowo szkolnych wycieczek.
  • Organizujemy i finansujemy wakacje i ferie, podczas których uczymy się żeglować, pływać na desce, jeździć na nartach czy snowboardzie.
  • Wiemy, że znajomość języków obcych jest ważna, dlatego finansujemy naukę w szkole językowej i egzaminy na certyfikaty.
  • Podchodzimy do stypendystów indywidualnie i wspieramy ich w rozwijaniu zainteresowań i pasji. Zapraszamy też do udziału w ciekawych warsztatach i projektach społecznych.
  • Nad stypendystami czuwa zespół Fundacji EFC oraz wykwalifikowani koordynatorzy pracujący w miastach, w których uczy się młodzież. W trudnych sytuacjach stypendyści nigdy nie są sami, mogą też liczyć na wsparcie naszych psychologów.

Zapraszamy uczniów klas 8 szkół podstawowych, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a miesięczny dochód w rodzinie nie przekracza 1700 złotych netto na osobę. Średnia ocen nie jest kryterium udziału w Programie, jednak wyniki w nauce powinny wskazywać na możliwość dostania się do jednej ze szkół partnerskich Fundacji EFC.

W województwie lubelskim współpracujemy z I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie.

 

Rekrutacja startuje 15 lutego i trwa do 31 marca! Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Fundacji EFC: https://efc.edu.pl/programy/horyzonty, na Instagramie i TikToku: @stypendium_horyzonty.

***

Fundacja EFC od 13 lat wspiera dzieci, młodzież i nauczycieli w równym dostępie do rzetelnej i jakościowej edukacji. Wzmacnia szkoły w tworzeniu przyjaznego środowiska do wszechstronnego rozwoju. Promuje postawy zaangażowania społecznego i filantropii. To jedna z największych fundacji rodzinnych w Polsce. Utworzona przez polskiego biznesmena  i filantropa – Andrzeja Czerneckiego, obecnie zarządzana jest przez jego synów – Igora i Andrzeja Czerneckich.

Do tej pory Program Stypendialny Horyzonty wsparł edukację blisko tysiąca uczniów i uczennic. Obecnie ponad 200 stypendystów i stypendystek uczy się w 18 szkołach średnich w całej Polsce.

Program prowadzony jest w partnerstwie z Fundacją Rodziny Staraków.