19 kwietnia 2024 roku odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.  Gospodarzami Turnieju była Szkoła podstawowa nr 1 w Opolu Lubelskim.

Szkołę Podstawową z Józefowa nad Wisłą reprezentowały dwie drużyny, które kilka dni wcześniej wygrały etap gminny.

Na Turnieju trzeba wykazać się wiedzą zarówno teoretyczną jak i praktyczną. Część teoretyczna to test wiedzy o ruchu drogowym, składający się z 25 pytań, oraz test „skrzyżowania”. Kolejny etap to Udzielanie I pomocy przedmedycznej. Część praktyczna to umiejętność jazdy na rowerze na Miasteczku rowerowym- stosowanie się do znaków oraz sygnalizacji świetlnej. Ostatni etap to rowerowy tor przeszkód: rynna, równoważnia, tarka, pochylnia, przewożenie przedmiotu, oraz przewożenie przedmiotu na uwięzi. Ostatni etap jest szczególnie trudny, wymaga doświadczenia i precyzji w jeździe na rowerze. Nasi zawodnicy pokazali, że potrafią bardzo dużo, o czym świadczą osiągnięte lokaty.

Drużyna „Starsza”  wywalczyła II miejsce na szczeblu powiatu. Przedstawiciele tej drużyny to:

• Hubert Przydatek
  • Kacper Nowak
  • Jan Góralski

Drużyna „Młodsza” zajęła III miejsce. Jej przedstawiciele to:

• Stanisław Góralski
  • Szymon Gorczyca
  • Zofia Bownik
  • Julia Pawlińska

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w kolejnych latach. (K. Czuba)

————————————————————————————-

Wcześniej, bo 15 kwietnia, odbył się Turniej Gminny w Józefowie n. Wisłą. Oto jego wyniki:

„Grupa Młodsza 10 – 12 lat”:

I miejsce – ZSO Józefów nad Wisłą
1. Szymon Gorczyca
2. Stanisław Góralski
3. Zofia Bownik
4. Julia Pawlińska
II miejsce – SP Chruślina
1. Wojciech Zgnilec
2. Kaja Dudek
3. Fabian Dudek
4. Nikola Chmielewska
Najlepszy zawodnik tej rywalizacji to Stanisław Góralski.

„Grupa Starsza”:
I miejsce – ZSO Józefów nad Wisłą
1. Hubert Przydatek
2. Jakub Janeczko
3. Jan Góralski
II miejsce – SP Chruślina
1. Olaf Długosz
2. Jakub Surma
3. Bartłomiej Kramek
III miejsce – SP Boiska
1. Aleksandra Firlej
2. Mikołaj Knieja
3. Mateusz Kołodziej
Najlepszym zawodnikiem rywalizacji w tej grupie był Jan Góralski.
Gratulujemy oraz dziękujemy Wszystkim Uczestnikom Turnieju i ich Opiekunom!
Poniżej zdjęcia z obu turniejów.
(Zdj.: K. Czuba, S. Kojtych,)