Szanowni Państwo!

W związku ze znoszeniem ograniczeń w przestrzeni publicznej otrzymaliśmy informację od Rządu RP o możliwości otwarcia żłobków i przedszkoli. Ostateczną decyzję otwarcia i przygotowania pozostawiono samorządom lokalnym oraz innym instytucjom i organizacjom prowadzącym placówki oświatowe. W sytuacji kryzysowej, bo za taką musimy uznać potencjalne zagrożenie zdrowia i życia w czasie pandemii, Mieszkańcy naszej gminy zdecydowali się jednak na pozostawienie dzieci w domach. W przeprowadzonym sondażu tylko 2 rodziny zgłosiły chęć wysłania dzieci do przedszkola lub oddziału przedszkolnego /2 w ZSO Józefów nad Wisłą/. Pragnę wyrazić uznanie dla mądrości i rozwagi rodziców dzieci przedszkolnych informując jednocześnie, że kolejny sondaż w kwestii otwarcia przedszkola i oddziałów przedszkolnych przeprowadzimy w okolicach 15 maja. Życzę zdrowia, dużo sił i cierpliwości w tym trudnym okresie.

Pozdrawiam – Burmistrz Grzegorz Kapica.

(informacja ze strony Gminy Józefów)