Właśnie zakończyliśmy obchody Tygodnia Profilaktyki Chorób Zakaźnych!

Rodzice i uczniowie mogli dowiedzieć się w tym czasie wielu ciekawych rzeczy o mikrobach, wirusach, zarazkach i chorobach przez nie wywoływanych. Oczywiście dowiedzieli się też sporo o tym, jak skutecznie chronić się przed chorobami zakaźnymi. Wszyscy wychowawcy, od przedszkola do klasy VIII, przeprowadzili zajęcia dla uczniów wg przygotowanych scenariuszy. Niektórzy wzbogacili je o własne pomysły, np. klasa IIIa lepiła z plasteliny swoje wyobrażenia wirusów i zarazków oraz walczących z nimi szczepionek w strzykawkach :).

Rodzice uczniów podczas pierwszej w tym roku wywiadówki mogli skorzystać z materiałów informacyjnych i ulotek udostępnionych dla nich przez szkolną pielęgniarkę. Wszyscy – rodzice, uczniowie, nauczyciele – zapoznali się z ciekawostkami na temat chorób zakaźnych prezentowanymi w formie gazetek przygotowanych przez Szkolne Koło PCK oraz p. M. Gąsior.

U.S.