10 listopada 2022 roku, uczniowie klasy 6-8 wzięli udział w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Msza święta za Ojczyznę odbyła się w kościele pw. Wszystkich Świętych w Rybitwach. Szkołę reprezentował poczet sztandarowy i harcerze. Anna Pietras i Oskar Różalski, uczniowie klasy 8c, zarecytowali Księgę ubogich XLI Jana Kasprowicza. Delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem w Rybitwach.

Na terenie szkoły również młodzież świętowała. Na korytarzach szkolnych widniały gazetki ścienne przygotowane przez społeczność uczniowską. Pani Agnieszka Iracka przygotowała lekcję historii dla klas 1-3. Klasy 4-8 brały udział w warsztatach patriotycznych pod hasłem: 104 lata Niepodległej Polski. Warsztaty opracował nauczyciel historii, pani Jolanta Jurak. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki historyczne, czytali poezję patriotyczną, rozwiązywali quiz wiedzy, układali puzzle- hasła o Ojczyźnie.

Jolanta Jurak

Zdjęcia ze strony Gminnego Centrum Kultury (Facebook)