Malta- wyspiarskie państwo położone w centrum Morza Śródziemnego, 81km na południe od Sycylii. Przepełnione historią budynki wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, kamienne uliczki, malownicze klify i groty skalne, przepiękne laguny z krystalicznie czystą wodą. Miejsca inspirujące ludzi pióra, fotografów i filmowców, zachwycające turystów z całego świata.
W dniach 17.07.2023r. – 28.07.2023 r. miałyśmy okazję poczuć niepowtarzalną atmosferę tego kraju. Dzięki udziałowi naszej szkoły w projekcie Erasmus+ wzięłyśmy udział w kursie językowym ,,English Language Development for Teacher and Staff Working in Education” w Eanglish Easy School. Miałyśmy możliwość doskonalenia swoich umiejętności językowych oraz wymiany doświadczeń z osobami pochodzącymi z różnych krajów. Poszerzyłyśmy wiedzę o historii, kulturze i zabytkach Malty. Zwiedziłyśmy Valettę, Mdinę, St. Julian’s, Tarxien, Birgu, wioskę rybacką Marsaxlokk oraz wyspy Gozo i Comino.
Udział w projekcie był ciekawym doświadczeniem. Umożliwił nam poszerzenie kompetencji językowych, metodycznych oraz interpersonalnych.
Iwona Zarzeczna, Dorota Bis, Małgorzata Zbytniewska