Szanowni Państwo,

Dyrektorzy i Nauczyciele,

Pracownicy Administracji i Obsługi,

Rodzice i Uczniowie!

 

Dzisiaj, po kilku miesiącach ciszy na korytarzach szkolnych znów rozbrzmiewa dzwonek szkolny. Rozpoczynamy kolejny rok szkolny w bardzo trudnym momencie. Wierzę, że dołożymy wszelkich starań, aby spotkanie ze szkołą, w fazie wprowadzonych obostrzeń było przyjemne, choć wymaga  wyrzeczeń i stosowania się do nowych zasad w drodze do szkoły, w szkole, jak i po powrocie do domu.

Zwracam się o ogromną prośbą o wzajemne wsparcie w tych dniach. To ważne dla domu rodzinnego i jego mieszkańców, dla szkoły i jej pracowników oraz dla samorządu lokalnego. Dobry efekt możemy osiągnąć razem, a tym jest  bezpieczeństwo nas wszystkich. Bądźmy ostrożni, dbajmy o higienę, troszczmy się o nasze zdrowie nawzajem i zróbmy wszystko, aby edukacja dzieci i młodzieży, choć nie jest łatwa, była przyjemnością.

Wszystkim uczniom, szczególnie klas pierwszych, życzę wielu radości ze spotkania ze szkołą, książką, nauką. Pamiętamy, że 81 lat temu, dzieci i młodzież stawała na barykady do walki o wolność, swobodę edukacji, wolność polskiej mowy. Dzisiaj stajemy w obliczu innych wyzwań, z którymi na pewno sobie poradzimy.

Wszystkim Państwu, życzę spokoju, zdrowia, bezpiecznej pracy i wszelkiej radości!

 

Z najlepszymi życzeniami,

                                                                                       Burmistrz

                                                                                      Grzegorz Kapica