W ostatnim dniu kwietnia uczniowie uczestniczyli w gminnych obchodach 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja.

Organizatorem dnia była Młodzieżowa Rada Miejska, pod kierunkiem p. A. Janoszczyk. Uczniowie kl. I-IV wzięli udział w  małej grze terenowej, zaś uczniowie kl. V-VIII w biegu z flagą.  W zabawie uczestniczyli uczniowie ze wszystkich szkół naszej gminy wraz z nauczycielami. W trakcie gry i biegu musieli oni odwiedzić kilka wyznaczonych punktów terenowych i odpowiedzieć na pytania dotyczące tego święta a także naszego regionu.

O ostatecznej klasyfikacji oprócz punktów decydował również czas biegu (lub gry). Ale tak naprawdę wszyscy byli zwycięzcami, bo wszyscy zameldowali się na mecie, pod budynkiem Urzędu Miasta. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe medale, a także słodki poczęstunek. (S.M.)

Zdj.: Sebastian K. (kl. 7a), K.B., S.M.