Boże Narodzenie – święta wyjątkowe i ważne. Wigilijna Noc – noc, podczas której Bóg stał się człowiekiem jest nam wszystkim dobrze znana. Ten czas rodzi radość i dobroć w sercu każdego człowieka. Dzielenie się opłatkiem, roziskrzona choinka, prezenty pod nią, melodie kolęd przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa, a dzieci wzbogacają w przeżycia, do których zawsze będą chętnie wracać we wspomnieniach.

21 grudnia 2018 r., w naszej szkole, dzieci z przedszkola i uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum przybliżyli nam wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Reżyserią Jasełek zajęły się panie: Joanna Błaszczykowska, Dorota Serwa, Barbara Jodłowska. Oprawę muzyczną przygotował pan Damian Wojtuszkiewicz.

Wcześniej w klasach odbyły się wigilie klasowe.

Życzymy wszystkim, aby wzięty do ręki opłatek pozwolił dostrzec w drugim człowieku samego Jezusa Chrystusa, by opłatkowa biel przysłoniła troski codziennej egzystencji.

Barbara Jodłowska

(Zdj.: Karolina Przywara)