Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

 

Od 12.03.2020- do 25.03.2020 r. zajęcia w naszej szkole zostały zawieszone, a nauczyciele prowadzą zdalne nauczanie z wykorzystaniem TIK. Przekazują uczniom zagadnienia do samodzielnej realizacji, udostępniają ciekawe strony internetowe i wykorzystują e-podręczniki. Komunikują się z uczniami za pośrednictwem platform edukacyjnych, komunikatorów społecznościowych,  poczty e-mail oraz strony internetowej szkoły. Zagadnienia do realizacji materiału z poszczególnych przedmiotów zostały zamieszczone na stronie internetowej szkoły w zakładce Uczymy się w domu! Informacje dla uczniów.

 

Higiena pracy

Aby praca na komputerze nie szkodziła zdrowiu,  była pożyteczna i jednocześnie przyjemna, należy spełnić następujące warunki:

  • krzesło i biurko powinny być dopasowane do wzrostu;
  • klawiaturę i ekran monitora należy ustawić w odpowiedniej odległości, dostosowanej do wzrostu i wzroku użytkownika;
  • powinno się zadbać o właściwe oświetlenie;
  • należy zapewniać sobie przerwy w pracy z komputerem, które pozwolą zrelaksować się i umożliwią odpoczynek oczom, mięśniom szyi, barku i dłoni;
  • po każdej spędzonej na pracy z komputerem (tabletem) godzinie powinno się robić sobie co najmniej 10 minutową przerwę;
  • w przypadku korzystania ze smartfona, tabletu trzeba również zadbać o właściwą pozycję ciała.

 

Bezpieczeństwo

  • Każde oprogramowanie posiada luki, które mogą okazać się groźne dla bezpieczeństwa Twoich danych. Aby je wyeliminować, regularnie instaluj zalecane aktualizacje na każdym urządzeniu. Dotyczy to tak samo komputerów, jak i smartfonów, za pośrednictwem których korzystamy z serwisów społecznościowych.
  • Zainstaluj program antywirusowy i możliwie jak najczęściej aktualizuj bazę wirusów.
  • Niektóre e-maile, które trafią do Twojej skrzynki mogą być próbą wyłudzenia danych, np. danych logowania do banku czy serwisu internetowego. Nie wolno na nie odpowiadać, klikać w zawarte w nich linki ani też podawać żadnych informacji.
  • Hasła, które stosujesz przy logowaniu, nie powinny być łatwe – ktoś wtedy może przejąć Twoje konto, np. na portalu społecznościowym, i w Twoim imieniu wysyłać, np. fałszywe czy obrażające inne osoby komunikaty.

Więcej informacji: https://116111.pl/problemy/czym-jest-cyberprzemoc,aid,53

Patrz także w zakładce RODZICE.